Logo BIP Logo ePUAP
Biuletyn Informacji Publicznej
herb jednostki
Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna
System eWrota

eWrota
BIPy jednostek organizacyjnych.

Historia poradni

Historia

Poradnia w Drawsku Pomorskim rozpoczęła swą działalność 1 stycznia 1966 r. Siedzibę miała w Szkole Podstawowej 1000-lecia w Drawsku Pom. Przez rok istniała jako punkt konsultacyjny Poradni Wychowawczo-Zawodowej w Koszalinie. Pierwszym pracownikiem była psycholog Pani Anna Makrocka.

Po roku placówka otrzymała nowe pomieszczenie przy ulicy Obrońców Westerplatte. Kierownikiem placówki została Pani Eleonora Rękas. Poradnia swoją działalnością obejmowała miasta i gminy byłego powiatu drawskiego. W 1970 r. kierownikiem poradni została Pani Beata Zabrzycka. Poza nią zatrudniono psychologa oraz dwóch pedagogów. W 1972 r. dyrektorem poradni została Pani Zofia Mielnik. Po reorganizacji administracji państwowej, po likwidacji powiatów w 1975 r. do rejonu działania poradni dołączono miasto i gminę Czaplinek. W latach 80-tych, 90-tych zwiększyła się kadra pracowników pedagogicznych. Obecnie poradnia zatrudnia 4 psychologów ,3 pedagogów i 2 logopedów.

W1992 r. dyrektorem Poradni zostaje Pani Danuta Sycz. W tym czasie zmienia się nazwa poradni na Poradnię Psychologiczno-Pedagogiczną. Rejon działania placówki to : miasto i gmina Drawsko Pom., Złocieniec, Czaplinek oraz gminy Wierzchowo i Ostrowice.

Poradnia wielokrotnie zmieniała miejsce urzędowania. W ciągu ostatnich lat znajdowała się na placu Konstytucji 7, przy Liceum Ogólnokształcącym nr1 przy ulicy Złocienieckiej. Obecnie ma już stałą siedzibę przy ul. Obrońców Westerplatte 11.

Metadane - wyciąg z rejestru zmian

Akcja Osoba Data
Dodanie dokumentu: Wioletta Kubik 02-01-2008 12:19
Osoba, która wytworzyła informację lub odpowiada za treść informacji: 02-01-2008
Ostatnia aktualizacja: - 02-01-2008 12:19